Najważniejsze zasady podczas wynajmu samochodu

regulamin wypożyczalni samochodów

Wypożyczenie samochodu bywa często najlepszą opcją ze względu na wygodę lub oszczędność. Zanim jednak podejmiecie decyzję o wypożyczeniu, warto przeczytać regulamin wypożyczalni samochodów, a podczas użytkowania pojazdu pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących wspomnianej usługi. Oto one:

Sposób korzystania z samochodu. Należy to robić według zasad zawartych w umowie i regulaminie. W przypadku, gdy takie zasady nie są zawarte w regulaminie, obowiązuje korzystanie z pojazdu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Wynajmujący przez cały czas trwania najmu ma obowiązek utrzymać pojazd w stanie zdatnym do użytku. Dodatkowo należy pamiętać, że klient ponosi koszty związane z uzupełnianiem płynów, myciem i tankowaniem.

Wypadki w trakcie trwania najmu i jakiekolwiek kolizje, awarie lub utraty samochodu należy niezwłocznie zgłosić właścicielowi pojazdu i postępować według jego wskazówek.

Odpowiedzialność wypożyczalni. Wypożyczalnia ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec klienta. Jeśli umowa nie zostanie należycie wykonana lub nie zostanie wykonana w ogóle, a także jeśli najemca doznał szkody z winy wypożyczalni

Jakie dokumenty należy przygotować, aby wypożyczyć samochód?

Według prawa samochód może wynająć każda dorosła osoba z ważnym prawem jazdy. Nie ma przy tej okazji żadnych zbędnych procedur. Aby wynająć samochód, wystarczy przygotować dokument tożsamości taki jak dowód osobisty lub paszport.

Warto pamiętać, że szczegółowe zasady wynajmu, które powinien zawierać regulamin wypożyczalni samochodów, ustala wypożyczalnia. Przez to można się spotkać z różnego rodzaju wymaganiami jak na przykład posiadanie prawa jazdy od kilku lat.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Koszta wypożyczenia samochodu będą się różnić pomiędzy wypożyczalniami, ale także w zależności od rodzaju samochodu, jaki chcemy wypożyczyć.

Może to kosztować od kilkudziesięciu złotych na dobę w przypadku tanich wypożyczalni i modeli samochodów do kilkuset w przypadku większych lub bardziej zaawansowanych technologicznie.

Należy także pamiętać o tym, że warto wynajmować samochody z pewnym wyprzedzeniem. Dzięki temu wybór samochodów będzie większy, a w niektórych przypadkach w ogóle będzie możliwy.